Brak avatara

Profil zxcvbnmasdqwe


b/d b/d b/d
2016-11-27 21:13, 10.11.2017

Wpisy


#10038 - Patriotyczna odzież dodał: zxcvbnmasdqwe 12:49, 11.12.2016
Wkurwiają mnie te wszystkie bluzy z symbolem walczącego podziemia. Kurwa wojna skończyła się dawno temu, a patriotyzm można wyrażać w sposób inny niż noszenie t shirta z żołnierzami wyklętymi. Nie zapomnijcie skurwysyny wziąć paragonu ze sklepu, to wybudujecie autostrady.
Wkurwia 19 ludzi
PrawaStronaMedalu 17:01, 11.12.2016
Lepsze to, niż bluzy z Che Guevara.
zxcvbnmasdqwe 18:32, 11.12.2016
Bluzy z che to trochę inna sprawa, bo to nie oznacza, ze ludzie są zaraz rewolucjonistami i mordercami. To zdjęcie to trochę już popkultura - coś jak zupy campbell czy m monre. Ale kurwa Polska walczącą i bluzki z partyzantami ?? Wtf? Sadze ze obecnie zmierzamy w kierunku zaściankowości i nacjonalizmu. Takiego dresiarstwa. Nie mam nic przeciwko patriotom, ale takie obnoszenie się z martyrologicznym kultem TOTALNIE NIEUDANEGO I NIEPRZEMYŚLANEGO POWSTANIA WARSZAWSKIEGO jest dla mnie totalna porażka. Nie daj Boże, żebyśmy kiedyś dożyli takich czasów wojny - i takie głąby wychowywane w kulcie umierania za ojczyznę dadzą znowu się bezmyślnie zarżnąć. Albo po prostu dadzą nogę za ocean. Za każdym razem jak to widzę - zastanawiam się czy ktoś zrobiłby bluzę z takimi bohaterami którzy lecieli chmara z pięściami na karabiny maszynowe i jednostki pancerne. Brawo Wy.
Tabaluga 18:57, 11.12.2016
Spokojnie, zaraz wyjda polskie patryjoty i będa nawijac ze Lwow i Wilno to polskie miasta i ,,kupujac kebaba, osiedlasz Araba'' xD
PrawaStronaMedalu 21:33, 11.12.2016
@zxcvbnmasdqwe pozwolę sobie przypomnieć, że na bluzie z che, jest czerwona gwiazda - symbol komunizmu. Naginane jest w tym momencie prawo.

Poza tym, nawet jeżeli Powstanie Warszawskie było totalnie nieudane i nieprzemyślane, to tym, którzy w nim walczyli należy się szacunek i Cześć Ich Pamięci. Cieszę się, że młodzi ludzie odwołują się do patriotyzmu, a nie do kultu komunistycznej rewolucji, która potem zjadła własne dzieci - też ludzie złożyli przymusowo "ofiarę".

Poza tym umieranie za ojczyznę nie jest bezmyślne - to przejaw najwyższego szacunku do swojego narodu i bardzo logiczne zachowanie, gdy ma się wpojone tego typu ideały.

PS Jak odpiszesz, to nie wycinaj słów "bardzo logiczne zachowanie" z kontekstu, tylko parę razy przeczytaj ten akapit wyżej i pomyśl, o co mi chodziło.
zxcvbnmasdqwe 21:48, 11.12.2016
Mi chodzi o kontekst sprzedaży odzieży patriotycznej w sklepach patriotycznych. Utożsamiania patriotyzmu z odzieżą. To mnie wkurwia. Przecież nikt nie kupuje bluz z che w sklepach komunistycznych. Nikt nie kupuje bluz hwdp w sklepach dla jebiacych policję. Dochodzi do takiego trochę dziwnego moim zdaniem kształtowania obrazu patriotyzmu.

Natomiast co do PW - możemy podyskutować. Moim zdaniem decyzja o walce, skazującej serki tysięcy ludzi na smierć a miasto na ruinę, natomiast Polskę na znacznie łatwiejsza sowietyzację - była totalnie nieprzemyślana. To jest paradoks, ze taka rzeź utożsamia się w Polsce z bohaterstwem. Ja nie mówię ze tym ludziom nie należy się szacunek, bo oni byli w sytuacji w zasadzie bez wyjścia. Ale decyzja o powstaniu, organizacja i wreszcie kult śmierci - to moim zdaniem głupie.
PrawaStronaMedalu 22:08, 11.12.2016
Co do bluz z che, to istnieją oczywiście sklepy komunistyczne n.p. konkretnych partii, choć raczej nie w Polsce. Przykład: http://www.communist-party.org.uk/shop.html
Może kształtowanie obrazu patriotyzmu jest przez to trochę udziwnione, ale dzisiejszą lewicę również nazwałbym co najwyżej "kawiarnianą". Tak samo PiS nie jest centroprawicą (gdzieś słyszałem takie określenie) - choćby dowodem na to, jest 500+, bardziej nazwałbym ich prawicą światopoglądową, ale w gospodarce kierującą się "trzecią drogą", ale to też nie do końca.

Co do PW, to z ostatnim zdaniem się zgadzam, ale zadam jedno pytanie: czy n.p. aborcja na żądanie nie wpisuje się w "kult śmierci", czy ten #czarnypiątek, czy #czarnyponiedzialek nie był takim kultem śmierci? Dawno nie byłem w kościele, ale aborcja to dla mnie przejaw eugeniki (w krajach komunistycznych aborcja jest legalna?). Płód jest jednym ze stadiów życia człowieka.
zxcvbnmasdqwe 22:56, 11.12.2016
Odbiegamy od tematu. Aborcja jest potrzebna i tyle. Oczywiście nie wtedy kiedy akurat tak się komuś chce, tylko z uzasadnionych wskazań (o tym tez możemy pogadać, param się medycyna). Ale tak gdybają możemy dotrzeć do rozważań o etyce i zawodzie lekarza, a ja mówiłem o pseudopatriotyzmie w kraju obecnie

Ja mówię cały czas o kulcie powstania które było gehenną miasta i jego mieszkańców. Nie wiemy jak potoczyłyby się czasy PRL-U gdyby nie wytłukli inteligencji i kultury w Wawie. Wiemy natomiast, ze miasta które w obliczu klęski wybrały przetrwanie - maja się całkiem dobrze. Czemu np Francuzom nie przyszło do głowy rozwalić Paryża w imię samobójczego bohaterstwa? Tez byli okupowani. Tez byli tam Żydzi, byli kolaboranci, komuniści itp.

Mnie wkurwia obraz patrioty, który nosi bluzę kupiona w patriotycznym sklepie a na bluzie Powstanie, które było kompletna klapa. To było z góry skazane na epicki fail. Przypomnę słowa bodajże Sikorskiego "ze świat musi zareagować gdy zobaczy tak wielka ofiarę z krwi". I nikt mi nie powie ze kult czego takiego to patriotyzm. Dla mnie to - sorry - debilizm. I wkurwia mnie jak mało co.
PrawaStronaMedalu 20:51, 12.12.2016
Pokazywanie przykładów udowadniających to, że patrzysz niejednakowo na różne rzeczy (tu PW i koszulki z che) jest potrzebne. Jak możesz zauważyć pisałem o aborcji na żądanie odwołując się do hasła krzyczanych przez "Ogólnopolski Strajk Kobiet" - "Wolność, równość, aborcja na żądanie", nie o tym, czy aborcja jest potrzebna, czy nie (BTW ogólnie kiedyś tutaj pisałem, że jestem za kompromisem, mimo tego, że uważam aborcję za eugenikę).

Akurat bardzo dobrze, że dałeś przykład Francji (kompletnie nietrafiony). Rewolucja francuska (jak każda rewolucja) musi pożreć własne dzieci. Kojarzysz kogoś takiego? https://pl.wikipedia.org/wiki/Maximilien_de_Robespierre , który został zabity przez swoją rewolucję.
Gdzie wynaleziono gilotynę i do czego służyła? Dlaczego we Francji pokutuje nadal mit Zdobycia Bastylii? http://natemat.pl/185301,cala-prawda-o-bastylii-czyli-co-tak-naprawde-hucznie-swietuja-francuzi-14-lipca (strona Tomasza Lisa, więc nie może być w tą stronę stronnicza, bo nie przyniosłoby to jej korzyści)
Widać, że wady umiesz znaleźć tylko w Polsce.

A może ten patriota nosi bluzę ze względu na uczczenie pamięci tamtych Powstańców - przecież nie musi wyznawać kultu Powstania. Lepsze to niż wyznawać poglądy komunistyczne.
zxcvbnmasdqwe 21:52, 12.12.2016
kolego. Podajesz masę przykładów o strajku kobiet, o rewolucji francuskiej, Tomaszu Lisie - natomiast ja mówię o 2 wojnie światowej i o powstaniu warszawskim. Nie da się - kurwa po prostu się nie da - ukryć że w Polsce panuje kult powstania i bohaterów. Dobra, goście zostali zabici męczeńską śmiercią. Ale obnoszenie się z symbolami partyzanckimi obecnie w Polsce wydaje mi się trochę słabe - czy to oznacza, że oddaję hołd pomordowanym ? Czy że jestem patriotą ? Czy że uznaję PW za bohaterski, godny pochwały zryw ? Czy że decyzja o powstaniu była taka super że noszę bluzę ?

Kurwa a jak założę bluzę z Che to zaraz mam mieć poglądy komunistyczne ? Albo że jestem komunistą ?

Tak samo czyni komunistę noszenie bluzy z Che jak patriotę noszenie bluzy z żołnierzami wyklętymi.

I właśnie TO mnie wkurwia. Taki patriotyzm na siłę. Patriotyzma którym tak się handluje. Czemu kurwa nie ma bluz z Bolesławem Prusem czy Sienkiewiczem ? Mało patriotyczni ? A Skłodowska ?

A wracając do historii - Paryż był okupowany przez Niemcy w trakcie II WŚ tak ? To dlaczego władzom Francji jakoś nie przyszło do głowy, żeby poświęcić to miasto żeby świat zobaczył ofiarę ? A Praga ?
Ja o tym mówię, a nie o rewolucji, która pożera dzieci. Czy o aborcji. Nie widziałem bluz z aborcjami, więc ten temat całkowicie - zostawmy.
wkurwia mnie to wszystko 15:42, 13.12.2016
Jeśli pozwolicie wmieszam się w dyskusję. Zaczynając od aborcji, w Pl o zakazie tejże najgłośniej krzyczy oczywiście wielkoduszny KRK (ta sama instytucja która przez wieki w akcie miłości do bliźniego paliła na stosie ludzi, w trakcie II WŚ jej zwierzchnik - Pius XII błogosławił armię Hitlera, ksiądz Tiso stworzył na Słowacji reżim klerykalno - faszystkowski, po wojnie zaś ta sama cudowna instytucja też jak mniemam w akcie miłości do bliźniego ukrywała zbrodniarzy wojennych by następnie pomóc im uciec do Am. Pd ) Zobaczmy jednak do jakich krajów Polska chce się równać, aborcja na życzenie jest zabroniona jedynie krajach Am. Łacińskiej (jeden z biedniejszych regionów świata), Afryce, niektórych krajach Bliskiego Wschodu w europie chyba tylko w Irlandii i na Malcie. Zakazując aborcji Pl cofa się do czasów Rumunii z okresu rządów Słońca Karpat (tam o ile dobrze pamiętam przymusowym było posiadanie min. 2 dzieci a za dokonanie aborcji lekarz szedł do więzienia). W ogóle zadaję sobie teraz retoryczne pytanie w jakim innym kraju zwierzchnicy Kościelni mają tyle do gadania. Dopóki w Pl nie nastąpi rozdział państwa od kościoła (mam na myśli taki prawdziwy z zerwaniem konkordatu na czele) tutaj nic się nie zmieni. Ludzie niestety krótką pamięć mają i nawet słowa pana Michalika "(...)Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga(...)" nie zrobiły na nikim wrażenia a rzeczona osoba ma się dobrze i wciąż wyraża swoje "opinie" na wszystkie możliwe tematy.

Nawiązując do PW nie znajduję słów dla logicznego wytłumaczenia tego aktu. Jak można marzyć o pokonaniu potężnej wycofującej się armii, która zgrupowała swoje siły przed atakiem Armii Czerwonej nadciągającej ze wschodu. W Pl utarł się dziwny wzór heroizmu: dać się zarżnąć najlepiej na własne życzenie przykładów aż za nadto "Sowiński w okopach Woli" - starzec broniący się oczywiście w kościele oparty o ołtarz i odmawiający poddania czym ocalił by życie - cudowne zachowanie, Powstanie Listopadowe, Styczniowe, Warszawskie, nie mówi się jednocześnie o powstaniach Wielkopolskich (1806 i 1918) Powstaniu Sejneńskim czy II Powstaniu Śląskim czyżby dlatego, że one wygrane były?
wkurwia mnie to wszystko 15:43, 13.12.2016
Polska to naprawdę chyba jedyny kraj gdzie rocznice klęsk (niejednokrotnie bezmyślnych) czci się na równi z sukcesami.
Eustachy Motyka 19:29, 14.12.2016
Pozwolę, że "dołożę swoje 3 grosze": autorze wkurwu: rozumiem, że chodzi Ci o tzw. "modę", pozerstwo, robienie cokolwiek na pokaz? Mnie takie coś mnie wkurwia, bo po prostu nie robi się tego szczerze, tylko dla "poklasku". Jednak myślę, że nie każdy, kto zakłada koszulkę z PW musi być "pozerem".


@wkurwia mnie to wszystko - a niedługo u nas w Poznaniu i w Wielkopolsce będzie 98 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, o którym mówi się bardzo rzadko kosztem PW [co mnie osobiście jako Wielkopolanina mnie mocno wkurwia :(] a dla przypomnienia Powstanie Wielkopolskie jest jednym z nielicznych ZWYCIĘSKICH Powstań.
wkurwia mnie to wszystko 21:04, 14.12.2016
@Eustachy Motyka

Pisałem o tym w poprzednim komentarzu, Powstania Wielkopolskie I (1806) i II (1918-1919) były jednymi z z 4 wygranych powstań. Abstrahując od powodów zwycięstwa (a główny jest taki, że były to zrywy PRZEMYŚLANE), jest niepojętym że prawie w ogóle nie mówi się o tych powstaniach, co roku jednocześnie spazmując nad PW - kompletnie nieprzemyślanym (żeby nie powiedzieć bezmyślnym) zrywem garstki słabo uzbrojonych i wyszkolonych "żołnierzy" przeciwko potężnej armii która podówczas zgrupowała niemal wszystkie swoje siły nad Wisłą w oczekiwaniu na atak Armii Czerwonej. Pisać można by długo.... Patrząc na to wszystko przypominają mi się słowa Loyera z powieści "Szczurojorczycy" Redlińskiego "(...) Te wasze rocznice, pomniki, cmentarze a zburzyć to parkingi pobudować (...)". Jest naprawdę co najmniej zadziwiającym, jak można obchodzić rocznicę klęski....
wkurwia mnie to wszystko 21:23, 14.12.2016
A tak jeszcze przy okazji, chociaż całkowicie od tematu odbiegając. Podobnie jak niepojętym jest dla mnie czczenie rocznic klęsk, tak samo nie rozumiem ukazywania Piłsudskiego i całych rządów Sanacji tylko w jasnym świetle. Nie mówi się jednocześnie o samym sposobie przejęcia władzy (przewrót majowy), o tym jak prześladowani byli wszyscy przeciwnicy z podstarzałym już wówczas W. Witosem na czele(Proces Brzeski, Bereza Kartuska). Nie mówi się ogólnie, że Piłsudski stworzył rządy AUTORYTARNE.
#10011 - Piesi dodał: zxcvbnmasdqwe 18:22, 05.12.2016
Wkuriwają mnie piesi. Zawsze pod marketem im po prostu odejmuje mózg. Oni kurwa traktują parking jak chodnik. Teraz jeszcze zima - ludzie chodzą w czapkach, kapturach. Nie zwracają na nic uwagi. A najbardziej mnie wkurwia kiedy MAJĄ MNÓSTWO miejsca i chodznik, a jednak napierdalają mimo wszystko środkiem ulicy.

Nie wiem czy kurwa zima tak działa czy co - generalnie takich rzeczy dzieje się najwięcej właśnie teraz.


Wkurwia 10 ludzi
Nie mam słów żeby opisać jak mnie to wkurwia. Gość kurwa brzmi jak u chciał powiedzieć idealnie każde słowo. Pastesz zostawiu zawiniontko nieopodal pastwiska. Nosz kurwa. Nie wiem czy celowo wybrali takiego wkurwiajacego gościa, ale mam ochotę wypierdolic telewizor za okno jak to widze
Wkurwia 12 ludzi
Eustachy Motyka 19:37, 27.11.2016
Mówisz o Radku Kotarskim? Mnie natomiast wkurwiły mnie do granic możliwości reklamy Playa. Ogólnie nie mam nic do ich sieci, ale jeżeli chodzi o ich "reklamy", to trzeba szybko przełączyć na inny kanał. Mnie strasznie wkurwiła jedna z ostatnich reklam Playa z YT-berami. Jakiś Blow, 20m2 Łukasza [troszkę go kojarzę, bo zrobił wywiad z JKM], ale najbardziej mnie wnerwiła dziewucha z "Mówiąc inaczej" [czy jakoś tak]. Piskliwa i te jej wielkie, szczerzące się zębiska, kurwa można pierdolca można dostać! Nie, nie zazdroszczę, bo bycie YT-berem to nie jest nic "wyjątkowego". Sam robiłem kiedyś kilka filmików, ale nie traktowałem tego jako pracy. Wkurwia mnie to, że z YT-berów robi się "celebrytów". Taaa. jeszcze zaproście Isamu, wieszaka Nitro, Fubu, Atora razem z Gimperem i będzie się działo :D Nie, naprawdę nie mam nic do tych osób, bo ich nie znam, ale sposób jak "tworzone" są reklamy z Playa, doprowadza człowiek do maksymalnego poziomu kurwicy!
Bedno 17:01, 01.12.2016
I kurwa dobrze ci tak cwelu!!!!
voice of reason 23:24, 18.01.2017
Mnie ten kolo nie wkurwia, ale tak samo, jak Eustachego, do kurwicy doprowadzają mnie reklamy Playa. I to może nie sama ich treść, ale ci "sprzedawcy", szczególnie pani Basia.
YouTube, no kurwa... Mówiąc Inaczej i Wobec Obiektywu. To są kobiety, których przesadnie wyrobiona dykcja doprowadza moje uszy do obłędu, i płaczę krwią, gdy patrzę, jak szczerzą usta podczas mówienia. Ja wiem, że dykcja jest bardzo ważna, ale innych jakoś lepiej mi się słucha, gdy mówią wyraźnie - po prostu wyraźnie, że słuchasz i rozumiesz. Mam wrażenie, że gdyby tak nie wykrzywiały tej twarzy wyżej wymienione jutiuberki, to nie potrafiłyby wymówić wyraźnie ni-cze-go (naśladując styl akcentowania wyrazów przez towarzyszkę Olgę K.).